KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
» Lin & Cole kalandjai a szárnyas vadkanban
Kert és veteményes   Icon_minitimePént. Jún. 13, 2014 10:28 pm by Belinda Wictikers

» Kiruccanás az erdőbe - Cole & Lin
Kert és veteményes   Icon_minitimeHétf. Május 19, 2014 7:08 am by Belinda Wictikers

» Huuu, ugye megijedtél? ~Leah&Mason~
Kert és veteményes   Icon_minitimeSzomb. Május 17, 2014 8:51 am by Leah Winter

» Hayley & Seth - Folyosók
Kert és veteményes   Icon_minitimePént. Ápr. 25, 2014 12:58 am by Vendég

» Találj rám
Kert és veteményes   Icon_minitimeCsüt. Ápr. 24, 2014 1:11 am by Hayley-Rose Mallory

» Nickole & Eric - Tiltott Rengeteg
Kert és veteményes   Icon_minitimeSzer. Ápr. 23, 2014 9:15 am by Nickole Smith

» Audrey & Hestia - Három Seprű
Kert és veteményes   Icon_minitimeKedd Ápr. 22, 2014 5:20 am by Vendég

» Mason & Amy - Szellemszállás
Kert és veteményes   Icon_minitimeHétf. Ápr. 21, 2014 8:48 am by Vendég

» Cole & Hestia - Hálókörlet
Kert és veteményes   Icon_minitimePént. Ápr. 04, 2014 9:48 am by Vendég

» Csillagvizsgáló
Kert és veteményes   Icon_minitimeCsüt. Márc. 27, 2014 5:59 am by Vendég


Megosztás

Kert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   EmptyKert és veteményes   Empty


 

 Kert és veteményes

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ginny Weasley Griffendél
...tudj meg többet...
ϟ Hozzászólások : 269
ϟ Reagok : 14
ϟ Felvétel időpontja : 2012. Apr. 28.
ϟ Kor : 29


TémanyitásTárgy: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeVas. Ápr. 29, 2012 9:07 am

***


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimePént. Jún. 22, 2012 6:08 am





you are my bestfriend, Harry

Nem tudok aludni.
Tekintetem nyúzottan siklik a barackszínűre festett plafonra, ami jelen pillanatban lámpafény nélkül áfonyalilának tűnik. Ginny halkan szuszog valahol a szoba túl végében egy másik ágyon, én pedig a győztesek mosolyával hígítom egy kicsit fáradt grimaszba dermedt arcomat. Fél órán át győzködtem, mire rá tudtam venni, hogy ezúttal hadd aludjak én a camping-ágyon, amit Mr. Weasley mindig az én érkezésem alkalmából állít fel lánya szobájában. Nekem, nem pedig neki. Ez így van rendjén, hiszen minden megpróbáltatásunk ellenére nem én vagyok itthon, nem nekem kell holnap hátfájás nélkül ébrednem, bár ez az ágy még a hátfájáshoz is túl kényelmes. Igazán jól érzem magam benne, ráadásul jobb, mint a puszta földön aludni.
Aludni? Talán kicsit előre szaladtam. Nem, a mai este még egy percre sem hunytam le a szememet. Ellenkezőleg. Fogalmam sincs, hol járhatunk az időben, igazság szerint a percek úgy suhannak el felettem egyre-másra, mintha meg sem érezném őket. Pislogok a plafonra meredt pillákkal. Vajon már fekszem itt egy órája? Vagy eltelt két óra is, mióta Mrs. Weasley anyai szigorát bevetve ágyba parancsolta kedélyesen beszélgető társaságunkat? Igen, hiába lettünk nagykorúak a múlt évben mindannyian, vannak szabályok, melyeket az Odúban mindenkinek be kell tartani. Ezek a szabályok nem engedték még nagyobb bajkeverővé fejlődni az ikreket, ezek a szabályok emlékeztetnek mindegyikünket a háború előtti évekre, amikor már este kilenckor mind a másik oldalunkra fordultunk. Egy mély sóhaj tör föl az ajkaim közül, mire a Ginnyt rejtő pokróccsomó kis mocorgást követően ijesztően megrándul! Ajajaj… ne, Ginny, kérlek, aludj vissza! Nem akarlak felébreszteni, aludj csak…
Néma imám elmormolása közben szoborrá dermedek a párnára könyökölve – de Merlin kegyes hozzám, így néhány másodperc elröppenésével ismét hallom Gin egyenletes légzését, ami az egyik legmegnyugtatóbb hang, amellyel egész életem során találkoztam.
Nagyon szeretem Ginnyt, a legjobb barátnőm évek óta és nagyon sok mindent köszönhetek neki. Igyekszem én is a segítségére lenni, ahol tudok, ám ez nem mindig könnyű, mivel Ginny forrófejűsége szinte leteperhetetlen.
Na jó. Azért ismerek valakit, aki valóban bír ezzel a vörös forgószéllel – jobban, mint a bátyjai, az anyja vagy az apja. Harry.

Szinte végszóra ülök föl az ágyban, akár a jancsiszög. Egyenes háttal körbe tekintek a félhomályban, a nyitott ablakon beszivárgó hűs, narancsillatú levegőben, ami valójában semmihez sem hasonlítható. Pedig az odú körül nem is termesztenek narancsot.
Kis habozás után sikerül csak döntenem. Nem, ha így haladok, hajnali hatra sem sikerül álomba ringatnom magam, tehát más, hathatósabb megoldás után kell néznem. Óvatosan kikászálódom a vékony takaró alól, majd hálóköntösömet felkapva elindulok az ajtó felé. Útközben a ládám tetejéről magamhoz veszem Egon Elpherbert alig hetven könyvét, melyet külön engedéllyel hoztam el az Abszol-útról, azzal a feltett szándékkal, hogy ennek hála végre elmélyülhetek a kora újkori óriásmegszállásokban, a sárkénytenyészetek kialakulásában Erdély környékén – ami úgyszintén a kora újkorban érte el mai, végleges formáját – és egyéb más érdekességeket, melyeknek hasznát vehetem a mágiatörténet RAVASZ-okon, ha az írásbeli megmérettetésen esetleg a koboldháborúk lezárulta utáni időszakról kérdeznének.
Sosem lehet elég korán kezdeni, nem?

Lábam alatt néhány lépcsőfok halkan megnyikordul, de aránylag különösebb zaj nélkül jutok el a kertajtóhoz, amit félretolva az éjszakai hűs légáramlat azonnal a hajamba markol. Mélyet szippantok az Odú kertjének virágillatából. Csodálatos. Olyan, mint egy falatnyi nyugalom.
Azonban még el sem érem a kert végében álló hintát, mikor egy alakra leszek figyelmes a veteményes környékén, a fűben. Szó ami szó, nem lep meg különösebben a jelenléte, mivel Őt ezer közül is megismerném, még hátulról, csillagfénynél is.
– Nem tudsz aludni? – lépek oda hozzá elmosolyodva, majd szó nélkül letelepszem mellé a harmatos fűbe, és a lábaimat törökülésbe fonva magam elé teszem tekintélyes nyomdatermékemet. – Én sem tudok. – válaszolom meg néhány másodperccel később a kimondatlan, ám annál nyilvánvalóbb kérdést.
– Annyira csodálatos itt lenni, nem? Mármint úgy értem… az Odú kertje fantasztikus. Itt olyan, mintha egy időre elcsendesedne a világ. Meg a hisztéria a Hős Harry Potter körül. – mosolygok Harryre megértően, hiszen tudom, mennyire utálja a felhajtást. És megértem őt.

× szavak: ???
× viselet: ez + köntös
× megjegyzés: remélem, „cuki” lett (:




A hozzászólást HERMIONE JANE GRANGER összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 23, 2012 2:54 am-kor.
Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimePént. Jún. 22, 2012 7:02 am

Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao3_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao4_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao5_250
I'm with you,

I follow you anywhere, because you're my soul.

Álmok. Álmok, melyek elől képtelenség szabadulni. Melyek úgy gyötrik a lelket, hogy az majdnem belepusztul. Hiába lett vége Voldmort uralkodásának, hiába csendesült el a világ, és szállt le rá a békesség édes, gyöngéd fátyla, engem ez az érzés még hónapok múltán sem talál meg. Mikor lesz már vége az álmatlan éjszakáknak, s mikor nem fog már sanyargatni a fájón lüktető érzés a szívemben a megannyi elvesztett élet után? Sosem múlik el?
Most is, csak úgy, mint rendszerint minden éjjel, a rémálmok gyötörnek. A nappalok könnyűek, főleg itt, az Odúba, ahol Mrs. Weasley mindig talál nekünk valami tenni valót, s ahol mindig olyan nagy a hangzavar, hogy az embernek nincs ideje gondolkodni olyan dolgokon, amik nyomasztják a lelkét. Ha lenne ideje, se hallaná a gondolatait. Itt érzem a békességet, de éjszaka, mikor már lehunyta szemét a nap, valahogy ez a nyugalom is elszáll. Igaz, hogy mostanában már kezdenek ritkásodni a rossz éjszakáim, de még mindig többször álmodok rosszat, mint jót. Nem is kellenek a jó álmok. Csak ne álmodjak. Ne jelenjenek meg képek a szemem előtt. Ne lássam, ahogy Sirius átröppen a szürke fátyol mögött, ahogy Dumbledore lezuhan a torony magasából, ne érezzem Dobby apró, élettelen testét a karomban. Nem akarok látni semmit...
Hiába Ron egyenletes horkolása, fékezhetetlen gondolataimat nem tudja csillapítani. Homlokom nyirkos attól, hogy pár perc újra felriasztott saját nyöszörgésem. Sóhajtozva fekszem az ágyban, próbálván újra álmot csalni szemeimre, de mindhiába, tudom, megint egy álmatlan éjszaka áll előtt, valamint egy fáradt, hosszú nap. De már megszoktam, sőt, olyannyira, hogy egészen furcsák azok az esték, melyeket képes vagyok átaludni.
Lassan feltápászkodok, s mezítláb, rövid sortba, és atlétába lábujjhegyen elindulok lefelé a lépcsőn. Útközbe bekukkantok Ginny szobájába. Nagy a csend, mocorgás nincs, vagy alszanak, vagy megdermedtek, és mivel éjjel nem is tudom hány óra lehet - talán kettő, három? - talán az első variáció lehet a helyes. Csak vörös, kócos üstökét látom, s a látványra elmosolyodom. Kedves szívemnek a kép, még az is, mikor nem látom arcát, csak egy apró részletet belőle, mely más számára teljesen jelentéktelen lehet, számomra egy cseppnyi víz a nagy szárazság idején.

Arcomat megcsapja a hűvös levegő, ami jól esik, főleg, miután még mindig folyik rólam a víz. Először csak sétálgatok a kertben, hagyom, hogy ujjaim közt a fű átbújjon, csiklandozza bőrömet. Jól esik az enyhén nyirkos talaj érintése, valahogy egész testemet lehűti. Majd, mikor már ez sem elég, hirtelen lehuppanok a földre, és végignyúlok a fűben. De csak pár perc erejéig, míg megszemlélem a csillagokat. most végre nem járnak borzalmas gondolatok a fejembe, s nem gyötörnek fájdalmas emlékképek. Csak én vagyok, az éjszaka, és a csillagok.
Miután már kezd atlétám kissé átnedvesedni felülök, s törökülésbe tornászva magam bámulom az egyet. Hosszú percek, talán órák telnek el így, nem is tudom, mikor végül halk neszt hallok a résnyire nyitva hagyott ajtó felől. Fejem hátrafordítva pillantok a zaj okozójára, s meglepettségemre nem más az, mint Hermione. Hát ő sem tud aludni? Talán a Weasley rezidencia harmóniája okozza ezt a nyugtalanságot bennünk.
Lassan mellém ér, majd letelepszik mellém. Kérdésre csak megvonom vállamat, de nem kérdezem vissza, hisz bár válaszol is, ledobva maga el egy, talán ezer oldalas könyvet. Csupán felvonom szemöldököm. Jellemző, Hermione nem tud aludni, hogyne már, hogy a könyvek melegébe próbál békére lelni. A címét el sem olvasom, nyilvánvaló számomra, hogy úgysem fogok érteni belőle semmit.
Sóhajtva fordulok felé. Legszívesebben elragoznám neki bánatomat, de miért is nyomasztanám őt olyan dolgokkal, amivel végtére is tisztába van. Hiszen a legjobb barátom, meg sem kell szólalnom, és tudja minden gondolatomat. Ahogy én is az övét.
Szavaira halványan elmosolyodom.
- Nem tudom, mikor lesz már vége, Hermione. - vallom meg neki gyötrő érzésemet. Muszáj beszélnem. Talán ez az, ami segít. Ha valaki, hát Hermione képes arra, hogy olyan tanácsot adjon, aminek hasznát is veszem. Ha ő nem, akkor senki. - Mikor fogom érezni azt a békét, amit mások? Örülni a győztes diadalnak, elszámolni a fájdalommal...
Sóhajtva legyintek egyet. Nem fontos. Miért is kéne nekem nehezíteni a sújt még az ő vállán is? Nem elég cipelnie mindenkinek a saját keresztjét? Igaz, az enyém jó nehéz.
- Miért nem alszol? Bebújhattál volna Ronhoz is. - vigyorodom el szélesen, s tudom, pár pillanat, s elvörösödik. Még most is.


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimePént. Jún. 22, 2012 7:41 am





you are my bestfriend, Harry

A világ igazságtalanul bánik a hőseivel, ezt több példa is tanúsítja a történelem során. A mágusok világában számtalanszor fordult elő visszaélés egy híressé vált személlyel, aki valamilyen módon szolgálta a közjót. Borviaszos Bergerd például legyőzött egy sárkányt egy gyertyával egy derbyshire-i szőlőhegy csúcsán, ami éveken át rettegésben tartotta a lakókat – két hónapra rá a cimboráinak hála alkoholista lett, aki alig egy év múlva elitta minden vagyonát, és egy decemberi reggelen egy árokban találták, szőlőindákkal megfojtva. Nem valami dicső halál.
További elrettentő példaként szolgál Melaszos Molrich története, aki cukrászként ért el rendkívüli sikereket, süteményeivel halálos betegségeket volt képes meggyógyítani, az emberek csodájára jártak, még a Merlin rend arany-fokozatát is neki ítélték – aztán egyszer egy haragosa meglovasította titkos jótevő receptjeit és rövid úton a csődbe jutatta ezzel. Végül Molrich évek múltán, aggastyánként hunyt el egy olyan kórban, melynek gyógyírját azelőtt linzerekbe és pudingokba adagolta a varázslók, boszorkányok jobbulása érdekében. A harmadik példa pedig, amelyről nemrég hosszú oldalakon át olvastam épp egy boszorkánnyal, bizonyos Gerinces Gwendolynnal esett meg, aki ifjú korában Albus Dumbledore kortársa volt, bár nem ismerték egymást. Gerinces asszony gyógyítóként dolgozott a Szent Mungóban, s kutatásai révén elérte, hogy a gerincvelőbe fecskendezett ökörnyál és holdviola-szirup keverékével orvosolhassák a sérveket, a mágusok mozgását nehezítő gerinc-fájdalmakat elmulasszák. Saját maga alatt vágta a fát mikor már ünnepelt gyógyítóként a keze alá adtak egy erre a célra megfizetett varázslót, aki csupán eljátszotta súlyos fájdalmait. Mesterségesen generált púpját a keverék lelohasztotta, viszont az egészséges szervezet az orvosság ellen kezdett harcolni, és a korrupt varázsló másnap reggelre bénulásos halált szenvedett. Gwendolynt eltávolították hivatalából.
Ez a néhány, ám annál jelentőségteljesebb történet híven tükrözi a pletykára éhesek, irigykedők természetét, pedig hőseink nem tettek világmegváltó lépéseket, épp csak segítették munkájukkal a társadalomban élőket. Harry ehhez képest megmentett mindannyiunkat, csak idő kérdése volt, mikor robban fel a bomba, mikor tolakodnak be a magánéletébe. Előre tudtam, hogy ez lesz – valószínűleg ő is, mégis reméltük a lehetetlent. Hogy a hisztéria elkerülhető. Hogy a Potter-láz a háború után hamar elcsitul, és tiszteletben tartják Harry magánéletre vonatkozó kérését. Tévedtünk. De még mekkorát!

Most, ahogy a mellettem ülő fiatalember smaragdzöld szemeibe pillantok csak kételyt látok, és valamit, amibe bele sem merek gondolni. Harryt az őrületbe kergeti ez az egész – önmagába zárják őt, mint egy hősiesen kreált börtönbe, amibe egy egész világ szinte már szerelmes. Ő az ikon, a legújabb bálvány. Az arca ismertebb, mint eddig valaha – márha ez lehetséges -, a nevét ott skandálják mindenütt. Pedig Harry csak Harry. Simán Harry, nem pedig „harrypotterakistúlélőahősamegmentőabálvány”. Utálom ezt. Utálom, mert Harry olyan, mintha a bátyám, a lelkem lenne – nehezen bírom végignézni ezt a cirkuszt, ami neki csak fájdalmat okoz a megérdemelt nyugalma helyett.
– Nem tudom, Harry. Talán akkor, mikor találomra beküldök egy átkot a Reggeli Próféta szerkesztőségébe… – vetem fel a lehetőséget rám nem jellemző hévvel, majd akkurátusan végigsimítok a füvön fekvő könyv megviselt borítóján, melyet jól megrágott az Idő vasfoga.
– Harry, a boldogságod kulcsa ott szuszog kócosan a camping-ágyam mellett. A családod itt van, ebben a házban. A szíved itt van. Élünk. Van olyan jutalom, amelyet semmilyen pletyka, semmilyen ricsaj nem homályosíthat el – mert benned van, és mindig magadban hordod, a fájdamat pedig kirekeszted. Egy csapat Rita Vitrol-szerű firkász mit árthat neked? – kérdem egy halvány mosollyal, ám Harry következő megállapítására a gyomrom összerándul, és az arcomon felbukkannak a zavar vörös rózsái.
– Harry Potter, elképesztően pimasz vagy! – próbálom a zavar függönyén át elővenni dorgáló arcomat, de valahogy nem megy. Ezúttal nem. – Molly egyébként is lenyelne, ha csak megpróbálnám. És alva nem szívesen háborgatom Ront. – ismerem be halkan, remélve, hamarosan Harry eltér a tárgytól.

× szavak: ???
× viselet: ez + köntös
× megjegyzés: gyors voltam? (:




A hozzászólást HERMIONE JANE GRANGER összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 23, 2012 2:53 am-kor.
Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimePént. Jún. 22, 2012 8:21 am

Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao3_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao4_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao5_250
I'm with you,

I follow you anywhere, because you're my soul.

Láttam szemeiben az aggodalmat, a dühöt, a tehetetlenséget, hogy nem tud fájdalmam ellen tenni semmit. Már ezerszer meg is bántam, hogy szóba hoztam. Nem akartam Hermionét ilyen gondolatokkal tovább aggasztani, hiszen tudom jól, ő is csak nyugalomra vágyik, és próbálja kipihenni a magunk mögött hagyott évet. Hisz neki sem volt könnyű, mindenhová egyetlen szó nélkül követett, s a kétség leghalványabb fénye sem gyulladt fel benne. Legalábbis én nem tudok róla, mert soha, egy pillanatig sem mutatta.
Szavaira elmosolyodtam. Ha valaki, akkor Hermione Granger képes lenne rá, hogy átkot küldön a Prófétához. Hisz ki más, ha nem az a lány, aki szembe szegült magával a hírhedt Rita Vitrollal? Tudom, hogy megtenné, még kérnem sem kéne. De mit segítene ezen a lehetetlen helyzeten? Semmit az ég világon, hiszen ha a nem a Próféta, majd megírja más a híreket, pletykálnak az emberek, és sajnos nem lehet felpeckelni minden egyes boszorkány és varázsló száját. Bele kell hát törődni, hogy a helyzet sosem lesz jobb, és meg kell szokni, hogy közszemlére vagyok téve. Mikor 11 éves koromba Dudley szülinapján elmentünk az állatkertbe, és ott volt az a hatalmas kígyó, üvegfal mögé zárva. Pontosan így érzem magamat én is. Mint egy ketrecbe zárt állat, melyet közkívánatra mutogatnak a nagyvilágnak.
Bólintottam. Igaza volt. Valóban ez az otthonom, a családom, s a szerelmem is egyben. Mind itt van, egy helyen. Akkor mégis miért nem érzem magam boldognak? A fenébe is! Legyőztem Voldemortot, megmentettem a varázsló társadalmat, újra vissza mehetek a Roxfortba, miért nem érzem a megkönnyebbülést, miért nem szál le rám végre a nyugtató mámor?
- De nem érzem mindazt, amim van. Csak a veszteséget. - vallom be szégyenkezve és lehajtom fejem, mint egy kisgyerek. - Nem tudom, hogy képes leszek-e valaha betölteni az űrt, amit a sok elvesztett szerettem hiánya okoz. Te hogy csinálod? - kérdezem, szinte esdeklő tekintettel, hogy árulja el, miben rejlik a titok.
Majd miután sikeresen témát váltottam, és Ronra terelődött a szó, nem is váratott magára az a pír Hermione arcán. De ez most valahogy más volt, nem olyan, mint pár hónappal ezelőtt. Szemöldököm összehúztam gyanakodva, de egyelőre nem szóltam, csak hallgattam amit mond. De az egész olyan sületlenségnek tűnt Hermione szájából, ő pedig, mint tudjuk, sosem mond sületlenségeket.
Hosszú percekig nem szóltam, csupán mustráló tekintettel tanulmányoztam arcát. Próbáltam rájönni, hogy sántít a sztori, anélkül, hogy megkérdeztem volna. De nem ment. Sajnos a legilimenciában még mindig nem voltam eléggé jártas ahhoz, hogy Hermione vaskapukkal lezárt agyába beférkőzzek. Persze ha sikerül, akkor se használtam volna. Azt hiszem enyhén megsérteném vele a személyes szféráját.
- Hermione. - szólaltam meg végül, mert nem bírtam tovább. - Minden rendben van? Úgy értem, veled és Ronnal? - kérdeztem, s reméltem, hogy elmondja nekem, ami bántja. Igaz, hogy Ron barátja is vagyok, de ettől nem szeretem kevésbé a lányt. Sőt, néha sokkal inkább érzem közelebb magamhoz Hermionét. Sőt, talán nem felelőtlenség kijelenteni, hogy olyan nekem, mint egy testvér, mint egy lelki társ. - Tudod, hogy velem bármit megoszthatsz. - mondtam még végül, hátha magától nem jutna eszébe.




Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeSzomb. Jún. 23, 2012 3:22 am





you are my bestfriend, Harry

Drága Harry. Drága, bátor, olykor pedig elképesztően naiv Harry. Nem mondhatom, hogy nekem a véremben van akármilyen mesterkedés, viszont hármunk közül szerintem egyedül én játszottam el a gondolattal, ahogy Rita Vitrol asztalán hirtelen felrobban egy borítéknyi hígítatlan bubógumógenny – volt szerencsém ilyen ajándékhoz, mikor a fent említett nőszemély szavai által kavart porban Harry neve és az enyém összemosódott a rendkívül hangzatos „viszonzatlan szerelem” szókapcsolatban, majd amibe később magát Viktort is belerángatta az a feslett lelkű asszony! Büszke lehet magára. A folytonos keverés-kavarás eredményeként kezdtem kutatni a titka után, mire Ő az egész nyarat egy befőttesüvegbe zárva töltötte, ahonnan csak év eleje előtt nem sokkal eresztettem szabadon. Némi kényszerpihenő nem ártott neki semennyit, azonban ma már úgy érzem, talán hosszabb szabadságra kellett volna ítélnem. Nem volt elég a Dumbledore-ról írt förmedvény, amiben minden titkát elferdítette, kiteregette, most Harryt sem hagyja nyugodni? Szinte érzem, ahogy a lehetséges elégtételek egy hosszú másodpercre egymás nyakára hágnak bennem – aztán a világ megtelik Harry gondterhelt hangjával, és minden más elcsendesedik.
Nagyot sóhajtok, a vaskos könyv pedig úgy nyugszik előttem, mintha bármelyik pillanatban felkaphatnám, elrohanhatnék vele, vissza a házba, be Ginny szobájába, bevágódhatnék a camping-ágyba, és aludhatnék… már elfelejtettem, milyen jól ismer Harry. Hogy nem csupán én tudom fejből minden gondolatát, hogy nem csupán én olvasok ki mindent a szavaiból, az arcából, hanem ő is képes minderre velem kapcsolatban. Miért is bagatelizáltam el ezt a kellemes, ám olykor kissé kényelmetlen tényt?

Amikor a halottjaink felé tereli a témát hosszú percekig nem szólok semmit, még akkor sem, mikor ő ismét elhallgatott. A nyelvemet rágcsálom, mintha az megadhatná a helyes válaszokat Harry minden kérdésére… mintha tudná bárki rajtam kívül… Dumbledore biztosan tudná, mit mondjon. Az ő tapasztalatával, életbölcsességével azonnal előállna valamilyen okos tanáccsal, amely lenyugtatná Harry háborgó lelkét, és megkönnyítené számára a kilátástalan jövőt, még ha a jövő időközben már nem is annyira kilátástalan. Hiszen itt vagyunk egymásnak, itt van az egész Weasley család, vár ránk a Roxfort, a RAVASZ vizsgáink, aztán az elhelyezkedés, Harry és Ginny számára pedig nem is lehetne egyértelműbb mi lesz kettejük végkifejlete. Ők már évekkel ezelőtt révbe értek egymás karjaiban, mert mindketten oda valók. Ritka boldogság látnom, ahogy a testvéremként szeretett, drága, olykor naiv, máskor lehengerlő Harry megtalálja a maga örömét legjobb barátnőm, a naivnak kicsit sem nevezhető, robbanékony Ginny mellett. Tökéletesek együtt. Bárcsak… bárcsak ezt érezném más esetben is…
– Tudod, hogy a haláluk nem a Te lelkeden szárad. Voldemort gyilkolt, mind egy egyeduralomra törő terrorista áldozatai. És egyikük sem Voldemort lábánál csúszva halt meg, hanem büszkén, harcban – valakinek, aki a szabadságért hullatja a vérét nincs nagyobb ajándék ennél, ha már meg kell halnia. Gondolj erre… legalábbis én erre szoktam. És azokra, akiket maguk után hagytak, hogy helyettük is boldogságban, szeretetben éljenek, mint például a kis Teddy Lupin. Rá egy nagyon vidám jövő vár, amit a szüleitől kapott. Semmi okod ezen rágódni, hidd el. – próbálok mosolyt varázsolni az arcomra, miközben fél kézzel megsimogatom Harry hozzám közelebb eső kezét, azonban ujjaimat szinte azonnal elrántom a második kérdésnél, mintha áramütés érne. Valóban elfelejtettem, mennyire belém is lát ez a fiatalember…
– Harry, itt egyáltalán nem Ron vagy én vagyunk a lényeg, hanem te és Ginny! – linkelek némi gondolkodás után mesterien, akárcsak anno Lumpsluck partyjának esetében tettem, mikor Harry a kísérőm felől kérdezősködött. – A Vitrol-féle élősködők már most azon morfondíroznak, mikor kéred meg a kezét, vagy nincs-e titkos viszonyod valaki mással. Emlékezz csak negyedévben milyen botrányt kavartak a „titkos szerelmi háromszög” mesével, ami után napokat a gyengélkedőn töltöttem, sajgó kézzel. Ginny esetében meg kell előznötök ezt. – hadarom elszánt tekintettel. Mintha annyira értenék hozzá.
Bármi, csak ne kelljen a Ronalddal való kapcsolatomról beszélnem…

× szavak: ???
× viselet: ez + köntös
× megjegyzés: boldog június 23-at (:


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeSzomb. Jún. 23, 2012 3:55 am

Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao3_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao4_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao5_250
I'm with you,

I follow you anywhere, because you're my soul.


Szavai nem segítenek. Egyszerűen képtelen vagyok úgy látni a dolgokat, ahogy Hermione. nem megy. Nem tudok hősi halottként gondolni Siriusra, pedig tudom, hogy minden vágy az volt, hogy ha egyszer az ő ideje is lejár, akkor harcban essen el. Tudom, hisz megosztotta velem érzéseit, s tudom, hogy a bezártságtól milyen mély depresszióba esett három évvel ezelőtt. Ahogy nem tudok hősi halottként gondolni Dumbledore hősi halálára gondolni. Hisz az volt? Lezuhanni toronymagasból, s egyetlen bizalmasod keze által meghalni? Valószínűleg nem. És Lupin, Tonks? Akik éppen csak megkezdték közös életüket, egy közös gyermekkel karjukba, s még csak nem is láthatják, hogy milyen lesz felnőttként. Ez hát a hősi halál? Nem, ez a sors kegyetlen, undok tréfája, melyet velem űz.
Teddy nevének hallatára felpillantok Hermionéra. A keresztfiam, ahogy Remus kérte tőle. Halványan elmosolyodok, ahogy eszembe jut a csöppség, amint hajszíne percek alatt változik. Pont úgy nő majd fel, mint én. csak a történetekből ismerve a szüleit, örök űrrel a szívébe.
- De a szülei nélkül vár rá az a vidám jövő. Ami nincs rendjén. - csóválom meg fejem, majd nagyot sóhajtok.
Elég lesz ebből a témából. csak elrontom szegény Hermione kedvét. Olyan nyomasztó tudok néha lenni, hogy az valami elképesztő. Mint egy igazi energiavámpír. El sem tudom képzelni, mekkora teher lehetek az emberek számára ezzel a viselkedéssel. Egyelőre még sem tudom változtatni, még nem készültem fel a "szebb jövőre", még nem tudok átlépni saját sérelmeimen.
A hosszú csendet Hermione töri meg végre, mikor is méltóztatik válaszolni a kérdésemre. De mintha egészen más nyelvet beszélnénk. Egyáltalán nem is értem, amit mond, mégis hogy jön ez ide? Hogy jön ide Ginnyvel való kapcsolatom, mikor róla és Ronról kérdezek? Nem először történik meg velem az évek során, hogy Hermione egyetlen szavát sem értem, de az általában szaknyelv szokott lenni, amivel én nem vagyok kompatibilis. Most viszont, mintha ő nem értené amit mondok. Persze tudom, hogy világos számára minden, de valami oknál fogva próbálja nagyon elhessegetni a témát. Ám én nem álok kötélnek, s nem hagyom, hogy csak úgy kitérjen a válaszadástól.
- Te mi a fészkes fenéről beszélsz? - kérdezem meg végül, olyan arcot vágva, mintha egy szellemileg sérülttel beszélgetnék. - Fogalmam sincs, mégis hogy jön ide Ginny, mikor rólatok kérdeztem. Nem érdekel Vitrol! - vágtam rá utolsó mondatomat egyre türelmetlenebbül. Nem szerettem mikor Hermione ilyen makacsul ellenáll, mert tudom, ilyenkor nagyon, nagyon fárasztó kiszedni belőle az igazságot.
Ekkor jutott el agyamig a felismerés. Most, hogy arcát fürkészt vettem észre a jeleket, melyek eddig nem tűntek fel. Először nem is szólaltam meg, csupán mereven néztem rá, a pislogásnak még csak a szándéka sem merült fel bennem. Hosszú pillanatok teltek el, mire ki mertem mondani, amire gondoltam.
- Nem szereted őt. - nem kérdés volt. - Nem akarsz vele lenni? - kérdeztem meg, pedig tudtam a választ. Csak az okát nem. Hiszen minden olyan jól alakult. Ron már évek óta oda volt Hermionéért, és most végre úgy tűnt beteljesedik számára a dolog. De úgy tűnik a lány nem így látja a helyzetet.
- Miért? - kérdeztem halkan, mintha csak félnék tőle, bárki is meghallja a beszélgetésünket az éjszaka közeépn.


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeSzomb. Jún. 23, 2012 4:38 am





you are my bestfriend, Harry


– Harry, a világban nem mehet minden rendjén. Gondolj bele, ha nem élem túl a szüleim még ma is Ausztráliában élnének, abban a tudatban, sosem volt gyermekük. Teddy legalább büszke lehet a sajátjaira, még ha nem is ismerhette meg őket. Ráadásul Ő nem marad egyedül – itt van neki Andromeda Tonks, az egész Weasley család, és természetesen Te is. Meg én, ha a sor nem lenne teljes. Remust és Tonksot ugyan nem pótolhatjuk, de legalább mesére alhat majd el, nem pedig a szúnyogok zümmögésére egy sötét szobában. – próbálom bátorítani Harryt, azonban mielőtt még megtudhatnám sikerül-e ismét visszakanyarodunk, és…
A fenébe is, Harry Potter, miért vagy ilyen átkozottul makacs? Miért látsz bele a lelkembe, mintha valami ócska ponyva lapjait csapkodnád össze-vissza? Persze a kettő össze sem hasonlítható, mivel sosem szívesen gondoltam úgy a lelkemre, mint valami vacak ponyvára; egészen addig, míg rá nem ébredtem, hogy amit Ronald iránt érzek az a brazil szappanoperák stílusában is remekül elférne, vagy legalábbis épp olyan szövevényes és bonyolult.
Néhány pillanatig még lángol bennem a remény kanóca a témaváltást illetően, de Harry nem hagyja magát eltéríteni, nem hagyja, hogy kellemesebb dolgokra is kitérünk, makacsul fújja tovább a Ron-dolgot, mintha fizetnék érte – bár ahogy a dolgok jelenlegi állását elnézem a minisztérium szívesen fizetne minden tüsszentéséért, sőt! Ha nem vigyázunk, Harryből valamilyen nagyravágyó vállalkozó reklámarcot csinál a törekvéseihez, és jól meggazdagszik a hátán. Mondjuk Harrynek megvan a magához való esze, én nem féltem – ha pedig pillanatnyilag nem is lenne, itt vagyok én, hogy a Próféta egy kifejlett példányával, vagy egy tompa tárggyal kupán csapjam. Amúgy is szereztem már ebben gyakorlatot, szintén a Lumpsluck bulija körül kialakult kavarodásban, mikor is Harry volt olyan kegyes elfelejteni, valójában hányan is pályáznak az ő kegyeire a potenciális szerelmi-bájital előfizetők soraiból. Romilda Vane is megette a maga bonbonja javát, a maradékot pedig Ron falta be… mind tudjuk, milyen következményei lettek annak az esetnek.

Ne! Kérlek ne!
Próbálok a tekintetemmel jelezni, könyörögni, természetesen megőrizve az általános szigorú arckifejezésem, míg a pír szépen lassan lelohad. Ezt nem vagyok hajlandó elhinni.
– Harry, kérlek… – kezdeném, ám a következő kijelentő mondat a torkomra forraszt minden szót. Hosszú percek telnek el ott, az Odú kertjében a füvön ülve. Csak ülök, piszkálom a fűszálakat, és példátlanul csendben próbálom megemészteni Harry lényegretörő szavait.
Mikor végre ismét megtalálom a hangom nagyon halkan, szinte még önmagam előtt is szégyenkezve kezdek beszélni. Nem tudom, mit fog szólni. Csak azt, hogy utánam az özönvíz… és muszáj beszélnem erről valakivel. Harryvel, például, mivel Ginny már az első szónál a fejemet venné. Vagy már az első levegővételnél.
– De igen, szeretem. Csak… nem úgy. Úgy szeretem, mintha a testvérem, a kelekótya, bélpoklos testvérem lenne, akivel állandóan vitatkozunk semmiségeken, ám végül mindig kibékülünk. Így szeretem Ront. A háború alatt… más volt. Attól féltem, elveszítem, a rettegés pedig nagyon könnyen szerelmet épített ebből a szeretetből. Előtte is tetszett, igen, de most… most már nem civakodásra vágyom, csak nyugalomra. És Te is tudod, hiszen végignézed a civódásunkat hét éven át, Ronald mellett sosem lenne nyugodt az életem. Ő olyan… valóban olyan, mint egy gyerek, és barátnak tökéletes, de… nem tudom megcsókolni, sem úgy megölelni többé, Harry! Érted? Egyszerűen képtelen vagyok rá. Úgy érzem, valami elromlott bennem. Pedig Ő annyival többet érdemel ennél – többet érdemel nálam. Én mindig csak bántottam őt, meg feszélyeztem az okoskodásommal… nem lennénk boldogok együtt. Mi nem úgy veszekszünk mint Te és Ginny. Ti meggyőzitek egymást, és hagyjátok magatokat meggyőzni. Mi… Ronald és én… mi nem ilyenek vagyunk. Egyikünk sem enged a másiknak. És most nem merem elmondani neki… – a hangom elcsuklik, és ijedtségemben azonnal a szememhez kapok, hogy letöröljem az esetleges első könnyeket. Nem akarok Harry előtt sírni. Erős akarok maradni. De mégis miért?

× szavak: ???
× viselet: ez + köntös
× megjegyzés: boldog június 23-at (:


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeSzomb. Jún. 23, 2012 5:48 am

Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao3_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao4_250 Kert és veteményes   Tumblr_m0u0uxtD0S1qa3emao5_250
I'm with you,

I follow you anywhere, because you're my soul.


Szemöldököm megrándult két szavas mondatára. Fejem oldalra billentettem, s homlokom ráncba szaladt. Csak néztem rá, ahogy a percek teltével arca mindig változik. Szégyellte magát, ezt tisztán láttam, s a pír, mely mindig megjelenik arcán, ha zavarba van, vagy ha ideges, most kezdett halványodni.
Aztán végre megszólalt halkan, hangjában félelem és elkeseredettség bujkált. Némán hallgattam szavait. Szinte éreztem, hogy ez fog következni. Nem igazán értettem, mi történhetett ezen a rövid idő alatt, mi változhatott meg benne. Talán Ginnyvel a mi szerelmünket is a háború, a fájdalmak szülték, de én még mindig érzem, még mindig szeretem őt, szerelmes vagyok belé. Bár magam sem tudom pontosan, mit jelent ez a szó.
Sóhajtva hajtottam le fejemet. Sajnáltam Ront, hisz tudom, hogy mennyire oda van Hermionéért, s azt is, hogy nem húgaként tekint rá. Sokkal több annál, még ha nem is mondja, akkor is. Mi lesz vele, ha megtudja mit érez, avagy inkább mit nem érez Hermione? Összeomlik? Vége lesz a barátságunknak, s megint ketté kell majd szakadnom, mint akkor, mikor Lavanderrel volt együtt? Már most a hideg rázott a gondolattól.
Gondterheltem vettem le szemüveget, tettem a fűbe, majd dörzsöltem meg szememet, miközben hallgattam, ahogy rólam és Ginnyről beszél. Valóban így volt, nem is tudom, mégis hogyan lehetséges, de tényleg talán Ginny volt az egyetlen személyes ezen a földkerekségen, aki képes volt meggyőzni engem arról, amiről más nem tudna. Ami azt illeti, néha kissé sebezhetőnek is érzem magam attól, hogy ilyen hatással van rá. Mintha bármit megtehetne, bármire képes lenne, bármit elérhetne nálam.

Visszavettem szemüvegem, s Hermionéra néztem. Hangja elcsuklott a mondat végére, nekem pedig belefacsarodott a szívem a látványba. Figyeltem, ahogy arcához kap, s letöröl egy kósza, tehetetlenül kibuggyanó könnycseppet szeméből. Nem tudtam, hogy könnyei elindulnak el, hogy megállíthatatlanul potyogjanak majd le arcán. Arcomon megjelentek érzelmek, melyek csak Hermione képes kiváltani belőlem. Annyi mindent elszenvedtünk együtt. Ron inkább barátom, de Hermione, ő belém lát, ahogy én is belé. Nincs mit szégyellnünk egymás előtt.
Szomorúan sóhajtottam egyet, majd felé fordultam, s nyakánál fogva vállamra húztam fejét, miközben kezemmel hátát ütemesen simogatni kezdtem, hagyva, hogy könnyei eleredjenek, s megnyugodhasson. Meghitt érzés volt, attól eltekintve, hogy nem volt feltétlen kellemes, mégis szívemben melegség támadt. Szerettem Hermione közelségét, volt benne valami mágikus és megnyugtató, biztonságban éreztem magamat. Talán ez volt a kulcsa a barátságunknak. Egymás menedékei voltunk a nehéz és könnyebb időkben is.
- Nem lesz semmi baj. - szólaltam meg halkan, bár nem tudtam, hogy igazam van-e, hiszen nem tudhattam, Ron hogy fog reagálni, igaz, voltak sejtéseim.
Végül lassan elengedtem magamtól, s ránéztem. Volt még valami, ami fúrta az oldalamat, s mivel nem tudtam eldönteni, megérzéseim helyesek e, némi vacillálás után úgy döntöttem, hogy egye-fene, rákérdezek. A helyzeten már nem ronthatunk többet.
- Van valaki más? - néztem mélyen szemébe, mintha szuggerálni akarnám, hogy megmondja az igazat, mindenféle mellébeszélés nélkül.


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeVas. Jún. 24, 2012 7:16 am





you are my bestfriend, Harry

Fogalmam sincs, miért traktálom Harryt ezzel, miért nem bírom magamban tartani, hogy csak engem emésszen el, hiszen neki is rengeteg gondja van, több is mint bárki másnak a békeidőkben is. Mégis kiöntöm neki a lelkemet, mert jól tudom, nincs senki más akinek erről beszélhetek. Harry a testvérem. Olyan sokat jelent számomra, annyiszor éltük már túl éppen egymás miatt... azért, mert nem egyedül néztünk szembe egy nálunk sokkal fenyegetőbbel, hanem ketten, legtöbbször pedig hárman.
Most pedig mégis ketten vagyunk, ketten a világgal szemben, ketten az én világméretű könnycseppjeim ellen, mint az árvák, egymásba kapaszkodva. Van családunk, van életünk, van jövőnk. Mindenünk megvan - és pillanatokra ezzel együtt úgy tetszhet, ha Merlin úgy akarja, nincstelenekké válunk.
A könnyeim fátyolként peregnek sápadt arcomon, miközben fejemet Harry vállába, az egyetlen biztos pontba fúrom, ezzel tompítva a hüppögésem hangját is. Bár sosem sírtam nagy hanggal annyi biztos, hogy a csatában kiéleződött érzékek könnyen tetten érhetnék bánatomat végiglopódzva a kert harmatos füvén. Szegény Harry. Nem ezt érdemli tőlem. Most örülnünk kéne, nevetnünk, a szépre gondolnunk... csak a szépre, hiszen legyőztük a Gonoszt!

Akkor miért nem megy? Miért marom fogammal az ajkaimat, hogy elfojtsam a könnyeket? Miért nem tudok csak egy kicsit nyugton ülni, míg az élet folyik körülöttem tovább? Egy dacos gyerek mozdulatával törlöm meg az arcom, a válasz pedig lassan, nagyon lassan születik meg bennem. Mert sosem ültem nyugton, mióta tudom, boszorkány vagyok. Mióta tudom, megadatott nekem a varázserő bűvös ajándéka sosem volt olyan évem, ami alatt ne kerültünk volna bajba, vagy éppen egyenesen halálos veszedelembe. Mi hárman, a trió. Ezek vagyunk mi.
Vagy... vagy már nem? Harry arcában kutatom a választ, de ott is csak tanácstalanságot lelek, ami nem javít a helyzetemen. Mennyit változtat ez hármunk kapcsolatán? Vajon Ron örökre meggyűlöl, mikor szakítok vele? Jobban tenném, ha hármunk érdekében inkább elnyomnám magamban ezt a ficánkoló belsőhangot, és élném tovább Hermione Granger életét? Azt az életet, amiben éveken át reménykedtem, Ronald Weasley oldalán? Nem akarok mártír, áldozat lenni, mert jól tudom, a kritikus, okoskodó, tizenkét éves énem azonnal megátkozna, ha ilyenre vetemednék. De nem akarom megbántani Ront... ő túl fontos ahhoz nekem. Nem akarom összezúzni azt, amiben az egész Weasley család gránitbiztosan hisz. Évek óta ölre megyünk egymással, mégsem kételkedett soha senki abban, hogy egy nap egymásra találunk. Így is lett? És most? Vége a mesének?

Harry szavai némileg megnyugtatnak, közelebb hoznak a valóság ingoványos talajához, amelyről az elmúlt percek elmélkedése jó messzire terelt.
- Köszönöm, Harry... - suttogom kicsit elhúzódva, a hajamat makacsul hátravetve. Lopott pillantást vetek a Holdra, ami kíváncsian pislog ki egy magas cseresznyefa lombja mögül, a kert túlvégében. Ilyen közönségre sosem vágytam még...
Harry következő kérdésére azonban már leplezni sem bírom felháborodásomat. Tekintetem azon nyomban visszaugrik a jól ismert és szeretett zöld szemekre, hogy még hangsúlyosabban fejezzem ki magam.
- Dehogy van! Nem vagyok csaló, Harry. És egyébként is... még az is előfordulhat, hogy idővel mindketten megváltozunk, nem? Hogy ez csak a háború utáni stressz, és majd elmúlik, nem? Hogyvisszatér az, amit egykor éreztem iránta, ugye? - kérdem, rám nem jellemzően mohón. Utálom, ha egy kérdésre nem tudom a választ - a remény pedig túl illékony feleletnek, hiszen már jó sok tapasztalata van abban, hol rejtőzzön el.

× szavak: ???
× viselet: ez + köntös
× megjegyzés: na, megszültem ezt. légy vele boldog - csak neked ♥


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeVas. Jún. 24, 2012 11:11 pm

I'm with you,
I follow you anywhere, because you're my soul.




Bár tehetnék valamit, bár tudnék tenni valamit, hogy Hermione szívét ne nyomja ez az érzés, mely tudom, jól tudom, hogy egy olyan meleg szívű teremtésnek, mint ő, nagyon nehéz. Én is éreztem hasonlót, még ötödéves koromban, Choval szemben, de az egészen más volt, hiszen mi nem álltunk olyan közeli barátságban, mint Ron és Hermione. Mi csak egyszerűen...hm, nem is tudnám meg mondani, hogy mit éreztünk egymás iránt. Engem talán az új érzések vonzottak, amiket addig nem éreztem. Akkor, 15 évesen, mikor a hormonjaim először kaptak lángra, csak az előttem ellibbenő fekete tincseket láttam sokáig. Aztán elmúlt, olyan gyorsan, ahogyan jött. Én is kellőképpen rosszul éreztem magam, de nekünk szakítanunk sem kellett, egyszerűen csak vége lett. Ginnyvel más a helyzet, ha hasonló érzéseim lennének vele kapcsolatban, mint Hermionénak Ron iránt, én is teljesen magam alatt lennék. Szó ami szó, meg tudom érteni őt.
Szavaira csak halványan elmosolyodtam. csak nézem őt, ahogy arcára kiül a jól ismerte dac, az a bizonyos 'csak azért is!' kifejezés, s ha a helyzet nem lenne ilyen szomorú, tán még el is nevetném magamat. De persze nem teszem pedig már egészen hozzászokhattam volna ehhez a reakcióhoz, hiszen mindig látom rajta, mikor valami nem úgy sikerül, ahogy ő azt elgondolta, vagy ha olyan sérelem éri, hogy képtelen visszafojtani makacsul kibuggyanó könnyeit.
Ám mikor kérdésemre végre választ adott, csak ijedten hőköltem hátra, reflexszerűen húzva be nyakam, megkímélve magamat egy esetleges kokitól, melyet Hermione az évek során előszeretettel kezdett el fenyítésként használni. Nekem és Ronnak is bővel kijutott ezekből az ütlegelésekből, talán Hermionénak szüksége lenne egy kiadós dühkitörés kezelésre elmennie, talán ott csillapítani tudnák a bántalmazásunk olthatatlan szomját.
Mikor már úgy éreztem, elmúlt a verés veszélye, kicsit kiegyenesedtem, s a szemébe néztem. Utolsó kérdése kissé megdöbbentett. itt az élő példa arra, hogy Hermione sem tudhat mindent, hogy a könyvek nem tudják mindenre a választ, s vannak olyan dolgok az életben, melyekre magunknak kell rájönnünk.
Sóhajtottam.
- Háát.... -húztam el kissé számat tanácstalanul. - Nem is tudom, Hermione. Ha most így érzed, hogy egyszerűen nem akarsz vele lenni, akkor nem vagyok biztos benne, hogy ez az érzés változni fog. Ginny és én szintén a háború alatt gabalyodtunk egymásba, az érzéseim mégsem múltak el iránta. Sőt, ha lehetséges, csak még inkább erősebbek és mélyebbek lettek. - vallottam be pironkodva, kissé zavarba is jöttem.
nem szoktam ilyen nyíltan beszélni az érzéseimről, főleg nem Ginnyiről. Túl meghitt a kapcsolatunk, s mindig, mikor elejtek róla néhány számomra bizalmasabb megjegyzést, rosszul érzem magam. Mintha megszentségteleníteném a kapcsolatunkat.

Sóhajtva dőltem hátra a füvön, s kellemes érzéssel nyúltam el rajta. Fáradtan dörzsöltem meg szememet. Kimerült voltam, hisz mostanában nagyon kevés volt az alkalom arra, hogy rendesen kialhassam magam, a gyötrő álmoktól messze. Vajon mikor leszek képes újra végigaludni egy éjszakát? Talán soha?!
- Olyan fáradt vagyok, Hermione... - sóhajtottam motyogva, talán nem is értette szavaimat. - Mesélj valamit. Valami szépet, megnyugtatót. - kérleltem gyermeki hangom.
Hermione képes volt elfeledtetni velem a gondokat, ha csak egy pillanatra is, hangja, mint egy igazi mesemondó édesanyának, lágy, és megnyugtató. Talán ő az aki segíthet.


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitimeHétf. Jún. 25, 2012 1:55 am





you are my bestfriend, Harry

Egy pillanatra úgy tűnik, egy vihar kellős közepén ülök, összekucorodva, államat a térdemre hajtva. Ritkán érzem magam ilyen átkozottul, megejtően sebezhetőnek, hiszen hármunk közül nekem mindig voltak ötleteim, bárhová vetett is minket az élet, a kalandok, vagy Harry megmentési kényszere. Mindig vele mentünk, és mindig volt egy mentőöv, ami kihúzott minket a bajból, ahonnan mások talán nem tértek volna meg élve. Ez nem a mi kiválóságunkon múlt - csapatmunka volt. Hiába, hiszen minden így érte el végleges, kiforrott alakját. Mint amikor a szobrász végigtekint márványból, esetleg agyagból, sárból faragott művén - s legyen az bármilyen hitvány anyagból, a készítője egy lélegzete lelket önt belé. Mi is ilyenek vagyunk, hárman - egymásba öntjük a lelkünket.

Harry a hősies. Ő sokszor mindenkinél bátrabb volt, esetleg vakmerőbb - és sosem hallgatott a józan eszére, ha a szíve vitte. Nem egy esetben csupán az ő rendíthetetlen elszántsága miatt ugrottunk fejest valamibe jobb meggyőződésünk ellenére, és az végül a helyes útra vitt. Ha Ő nincs számtalanszor épp a logika miatt választottunk volna mást - s csalódtunk volna milliószor önmagunkban. Harry ilyen. Szikla a viharban, épp mint Ronald, viszont a sokszínűségüket mutatja, nincs két egyforma kő, kavics, szikla, hegyorom a világon sehol.
Ron más. Vele sosem beszélgettem úgy, mint Harryvel, mert szokásává vált alvást színlelni, ha kifejtettem egy új elméletemet - ez pedig zavart. Mindig zavart. Utáltam, hogy megállás nélkül eszik, utáltam, mert a patkányával állandóan kivételezett, utáltam, mert sokszor puskázott rólam - az én munkámat alacsonyítva le ezzel a szememben... mégis szeretem Ront, mert olyan, amilyen. Mert állandóan eszik, mert retteg a pókoktól, mert gyerekes, mert humoros, mert sosem érdekelték a szabályok, mert sosem érdekelte mások véleménye. Utáltam, mert irigy volt Harryre, és egyenesen gyűlöltem, mert a karácsonyi bálra nemhogy nem a B.) terve, de a Z.) terve sem én voltam. Rengeteget sírtam miatta, miatta zárkóztam be elsőévesen a női mosdóba, hogy aztán egy hegyi troll laposra verjen... de megmentettek. Ezt szerettem Ronban - sosem változott meg. Biztos pont volt az életemben, akárcsak Harry. És most... most nem tudom, mi a következő lépés! Nincs logikus magyarázatom, nincs tervem, nincs elképzelésem. Ez pedig olyan égető űr a lelkemben, mintha a legfontosabb érzékemtől fosztottak volna meg. Nem tudni valóban szörnyű átok.

Harryre nézek, hallgatom a szavait, és akaratlanul is szélesen elmosolyodom, mikor Ginny és ő kerülnek szóba. Most mondjam, hogy én megmondtam? Hááát...
- Én megmondtam. Már jóval azelőtt láttam rajtatok, hogy benned tudatosult volna. Láttam a szemeden, a pillantásodon. Olyan volt az, mint amikor Viktor nézett rám negyedében, és.. jaj, Harry! Teljesen elfelejtettem válaszlevelet írni Viktornak, pedig már két hete érdeklődött felőlünk! - a felismerés hirtelen vág fejbe. Mégis hogy válhattam ilyen feledékennyé? Holnap reggel első dolgom lesz megírni az illendő választ, illetve elküldeni neki. Kölcsönkérném erre a célra Pulipintyet, de biztosan nem bírná az utat - tehát attól tartok Percy baglyát, Hermészt kell elkérnem. Márpedig, ha annak a madárnak tolla vége is meggörbül Percy nagyon megharagszik rám, Bulgária pedig nem a szomszéd tökágyásban fekszik.
Gondolataimból hirtelen Harry ráz fel, mikor elfekszik a harmatos, zölden csillogó fűben. Hosszú percekig csak bámulom - vajon mit szólna az édesanyja, ha látná most? Ha lenne esélye látni? Harry most olyan, mint egy védtelen gyerek, az anyai ösztönök pedig nem engedik szóvá tennem még azt sem, hogy valószínűleg csupa fűfolt lesz az atlétájának a háta, és Molly nem fogja tudni kimosni. Azonban ezúttal győz a bennem élő lázadó, és szó nélkül mellé heveredem, fejemet meghitten a mellkasára hajtva. A könyvet persze nem tévesztem szem elől, azonnal a fejem mellé vonom a földön, nehogy elvesszen itt az éjszakában és reggel egy kertitörpe szájából húzzam ki, mikor már cafatokra szakadt.
- Meséljek? Hmmm... Bogar bárd meséiről még sosem hallottál, a három testvér történetét leszámítva, igaz? - kérdem, kicsit megemelve a fejem, hogy az állam ne fúródjona mellkasába, és hirtelen orkánként tör rám az érzés...
Most jó.

× szavak: ???
× viselet: ez + köntös
× megjegyzés: milyen vagyok? gyors, mint a (tűz)villám? (:


Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Kert és veteményes    Kert és veteményes   Icon_minitime



Vissza az elejére Go down
 

Kert és veteményes

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Kert és háztáj

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
FEEL THE DIFFERENCE :: Befejezett, lezárt játékok-